رئیس ستاد عتبات عالیات صحن عقیله بنی هاشم را یکی از پروژه‌های مهم این ستاد در کربلا و از پروژه‌های در راستای طرح توسعه اعتاب مقدسه عنوان کرد و گفت: حکایت ساخت این صحن بنا توسط مردم ایران جذاب است.

پلارک در خصوص حکمت نامگذاری این طرح با نام صحن عقیله بنی هاشم گفت: از آنجا که قرار است تل زینبیه در این طرح قرار گیرد بنابراین تصمیم بر این شد که نام این صحن با عنوان صحن عقیله بنی هاشم نامگذاری شود.

وی معتقد است انجام این طرح توسط مردم ایران حکایت معنوی دیگری دارد که نشان از ارادت و تمایل ایرانیان به اهل بیت(ع) است و افزود: موضوع احداث این صحن چند سال بین مسولین عراق و تولیت آستان امام حسین (علیه‌السلام) و ستاد عتبات عالیات کشور ایران مورد بحث و بررسی بود و عراقی‌ها اعتقاد داشتند که ساخت این صحن باید توسط عراقی‌ها و تولیت حرم مطهر انجام شود.

وی ادامه داد: اما این موضوع با خواب دیدن یکی از عرفای بزرگ لبنان حل شد و جای هیچ شک و شبهه‌ای برای واگذاری ساخت صحن حضرت زینب (سلام‌الله‌علیها) به مردم ایران باقی نگذاشت و پس از نقل خواب توسط عارف لبنانی برای تولیت حرم مطهر امام حسین (علیه‌السلام) به سرعت از ما برای عقد قرارداد دعوت شد.

پلارک در خصوص خوابی که عارف لبنانی دیده است؛ اظهار داشت: عارف لبنانی در خواب می‌بیند که حضرت سیدالشهدا (علیه‌السلام) در حالی که دختر بچه‌ای را در آغوش دارند در کنار بانوی بزرگواری که حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) بوده در مقابل باب‌القبله (نقطه‌ آغاز پروژه‌ی صحن عقیله‌ بنی‌هاشم) ایستاده‌اند و در مقابل این بزرگواران گروهی ایرانی که جلوی آن‌ها آیت‌الله العظمی بهجت (رحمت‌الله‌علیه) قرار داشتند؛ ایستاده‌اند.

وی افزود: امام حسین (علیه‌السلام) در خواب طفل را به جمع ایرانی حاضر از جمله آیت‌الله‌ بهجت (رحمت‌الله‌علیه) می‌دهند و می‌فرمایند: این طفل را تحویل بگیرید و بزرگ کنید.

پلارک ادامه داد: پس از نقل خواب شک و شبهه‌ای برای تولیت حرم مطهر امام حسین (علیه‌السلام) باقی نمی‌ماند و بدون دغدغه کار احداث صحن را به ایران واگذار می‌کند؛ چراکه در واقع خود حضرت حسین (علیه‌السلام) کار را به ایرانی‌ها سپرده است؛ ضمن این‌که حضور حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) نیز به خاطر رضایت این بانوی بزرگوار از پیشرفت عملیات فیزیکی صحن آن حضرت در نجف اشرف بوده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای تشکیل ستاد و آغاز کار بازسازی در عتبات عالیات موارد بسیاری از این دست را شاهد بوده‌ایم؛ اظهار امیدواری کرد: توفیق بازسازی حرمین شریف و خدمت به اهل بیت (علیهم‌السلام) برای ملت و شیعیان آن بزرگواران در ایران همچنان استمرار داشته باشد.

به گفته پلارک بدین ترتیب ساخت صحن عقیله بنی هاشم روزی مردم ایران شد و توفیق بزرگی است که امیدوار هستیم بتوانیم به خوبی آن را انجام دهیم.*** مارابانظرات خوددرنشرمعارف اهلبیت(ع)یاری دهید***  

نوشته شده توسط شیعه مولا علی (ع)اگر خداتوفیق دهد در چهارشنبه 99/9/12 ساعت 7:58 صبح موضوع | ***استفاده از مطالب باذکرمنبع وفرستادن صلوان باعجل فرجهم مانعی ندارد*** .التماس دعا***لینک ثابت